PROČ “MY PASTA STORY”

Moje PASTA STORY začala ve třeťáku studia na Fakultě Humanitních studií v Praze, když jsem se dostala na Erasmus do Paříže. Ačkoliv by se mohlo stát, že tam můj život nabere francouzský směr, osud mi přehodil výhybku do Itálie. Tehdy to byla velká LOVE STORY, protkaná slovy AMORE, PIZZA, PASTA (tomu zbytku jsem tehdy ještě nerozuměla).

Od toho momentu už uběhlo víc jak deset let a můj život už není PASTA jen tím, že pořád žiju s tím jedním Italem, ale taky pro ten mix všeho, který je pro nás typický. Dlouhý vztah na dálku, stěhování se, různé školy, zaměstnání, různé jazyky. Tyhle kvalitní ingredience, zalité nekonečnou láskou dohromady totiž vytvořily tu nejlepší PASTU na světě.

Jmenuju se Klára a MY PASTA STORY s vámi sdílím momentálně ze Švýcarska. Můj manžel je, jak už jste mohli z úvodu pochopit, Ital, moji dva synové zatím taky a můj francouzský buldoček Rufy … ten, když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně taky. Naší domácnosti tak vládnou chlapi – Italové.

Než jsem nastoupila na druhou mateřskou, pracovala jsem jako Event manager v globální kanceláři firmy, která vyrábí diamanty pro každého. Teď si užívám švýcarského klidu, přírody, krav a občasných návratů do velkoměst.

Více o mé životní story se budete postupně dozvídat z jednotlivých postů, ve kterých s vámi sdílím zkušenosti s ŽIVOTEM V ZAHRANIČÍ, MATEŘSTVÍM a vším, co mě baví a zajímá.

Miluju CESTOVÁNÍ (i když v mém případě se spíše stěhuju než cestuju), JÍDLO (nikdo mi nevymluví, že láska prochází žaludkem), FOCENÍ ( i když se považuju za celoživotního začátečníka) a naprosto souhlasím s tím, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem (sama mluvím čtyřmi).

Nebudu vám tady fotit krémy, ani popisovat, co dnes nosím (ne, že bych se ničím nemazala nebo se neuměla obléknout), spíš bych ráda ukázala lidem, kteří jsou nebo byli ve stejných životních situacích jako já, že v tom nejsou sami, že se všechno děje z nějakého důvodu a že naše štěstí vždy záleží na úhlu pohledu, který zvolíme. Já si zvolila ten italský, prolitý sluncem v duši a dobrým jídlem, jakkoliv pateticky to jen může znít.

Úplnou výhrou by pro mě bylo, kdybyste tady našli slova, která zrovna potřebujete slyšet, ale nemáte na blízku nikoho, kdo by vám je mohl říct. Upřímně.

Takže vítejte, milí čtenáři v MY PASTA STORY.

A díky, že čtete! Klára